sob., 02.03.2019

Muzeum Warszawy
7/10 zł

Książę i dybuk

Filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego „Dybuka”, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

Dokumentalny, Polska 2017, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski, 82 min.