pt., 31.01.2020

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
7 zł/10 zł

Lalka – pokaz z prelekcją | Cykl „Dyktatorzy mody i ikony stylu”

dramat, Polska 1968, reż. Wojciech Has, 151 min.

Cykl filmowy „Dyktatorzy mody i ikony stylu” towarzyszący premierze książki „Herse. Warszawski dom mody”. Cykl organizowany we współpracy z FINA (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny) i Kinem Iluzjon.

Pokaz poprzedzi prelekcja Katarzyny Wajdy – specjalistki z FINA.

Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Temu niszczącemu uczuciu Wokulski podporządkowuje swoje interesy, wchodzi w niekorzystne dla siebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposób pomóc ukochanej. Lekceważy uwagi i rady swego przyjaciela i współpracownika Ignacego Rzeckiego, daje się zwodzić Izabeli flirtującej po cichu z przystojnym kuzynem Starskim.