pt., 12.10.2018

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Letnia szkoła życia (L’atelier)

Dramat, Francja 2017, reż. Laurent Cantet, 113 min.

Najnowszy film zdobywcy Złotej Palmy w Cannes, Laurenta Canteta według scenariusza twórcy „120 uderzeń serca”. Dojrzała pisarka i nastoletni chłopak poznają się na prowadzonych przez nią warsztatach pisarskich. Antoine, zafascynowany ideologią skrajnej prawicy, jednocześnie budzi jej niepokój i rozpala wyobraźnię. W malowniczej scenerii portowego miasta La Ciotat, rozgrywa się niebezpieczna gra z zaskakującymi zwrotami akcji.