sob., 15.09.2018

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy

Miasto: jak to działa? | Miasto dźwięków

Miasto jest źródłem różnorodnych dźwięków. Czy przyzwyczajeni do otaczających nas odgłosów, wiemy co składa się na miejską muzykę? A gdyby tak wsłuchać się w głos miasta? Spróbować usłyszeć jego krajobraz, zamiast go zobaczyć? Pozwolić uszom zdominować zmysł wzroku? Jak zatem brzmi pejzaż dźwiękowy Warszawy?

Na warsztatach przekonamy się, że miasto opowiada samo o sobie. W ulicznej wrzawie i zgiełku odkryjemy różnorodne „miejskie instrumenty”. Dowiemy się, jak brzmiące miejsca wpływały na utwory muzyczne artystów. Na zakończenie spróbujemy przełożyć na obraz warszawską „muzykę.”

Zajęcia odbywają się w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych.

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

CZAS TRWANIA: 75 min