sob., 21.07.2018

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy
Wstęp 10 zł (za dziecko, opiekun/ka bezpłatnie)

Miasto: jak to działa? | TEMAT: Na tropie warszawskich ulic

Czy każda dzisiejsza ulica była ulicą? Jeżeli „ulica” to droga położona w mieście, to czym są „bulwary”, „aleje”, „deptak” czy „pasaż”? Na warsztatach porozmawiamy o różnicach pomiędzy tymi pojęciami. Zastanowimy się, co mogło dawniej znajdować się w miejscu niektórych warszawskich ulic. Spróbujemy również odgadnąć pochodzenie niektórych nazw ulic – w końcu skądś musiały się wziąć! Poprzez zabawę i pracę z muzealnymi eksponatami rozwikłamy niejedną zagadkę.

Rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona