niedz., 24.06.2018

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy
Wstęp 10 zł (za dziecko, opiekun/ka bezpłatnie)

Miasto: jak to działa? | TEMAT: Zakładamy miasto

Na warsztat bierzemy Starą Warszawę. Zaczniemy od początku jej istnienia, od „surowego korzenia”. Ale co to właściwie znaczy? Czy Warszawa była naprawdę taka mała? A gdyby założyć miasto dzisiaj?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania uczestnicy znajdą w trakcie warsztatów. Dzieci dowiedzą się, jak powstawały pierwsze miasta. Poprzez dyskusję i zabawę odkryją, z jakich części składało się średniowieczne miasto. Muzealne eksponaty pomogą małym odkrywcom i „opowiedzą”, czym zajmowali się pierwsi warszawscy mieszczanie. Na koniec uczestnicy porównają zasady zakładania miast kiedyś i dzisiaj.

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona