sob., 17.11.2018

Muzeum Warszawy

Miasto: jak to działa? Warszawa zadumana

Listopad to okres jesiennej zadumy i wyciszenia. W Polsce to także czas pamięci o naszych bliskich zmarłych i ludziach zasłużonych.

Zwyczaj oddawania czci przodkom pojawił się jednak na długo przed wprowadzeniem chrześcijańskich obchodów. Ludzie na całym świecie, niezależnie od miejsca, pory roku i religii wspominają zmarłych. W wielu krajach jest to bardzo radosne i kolorowe święto, jak na przykład meksykańskie Día de los Muertos! A jak było w dawnej Warszawie? Dzisiejsze cmentarze to prawdziwe skarbce sztuki, kryjące wiele niesamowitych historii. Ale czy było na nie miejsce w ciasno zabudowanej Starej Warszawie?

Na warsztatach niczym detektywi postaramy się odkryć, co muzealne gabinety mają wspólnego ze zwyczajem pochówku. Rozwikłamy niejedną zagadkę i wysłuchamy opowieści nie z tego świata!

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona