Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob, 17.11.2018
11:00–12:15

Warsztaty
Muzeum Warszawy
10 zł

Miasto: jak to działa? Warszawa zadumana

Miasto: jak to działa? Warszawa zadumana

Listopad to okres jesiennej zadumy i wyciszenia. W Polsce to także czas pamięci o naszych bliskich zmarłych i ludziach zasłużonych.

Zwyczaj oddawania czci przodkom pojawił się jednak na długo przed wprowadzeniem chrześcijańskich obchodów. Ludzie na całym świecie, niezależnie od miejsca, pory roku i religii wspominają zmarłych. W wielu krajach jest to bardzo radosne i kolorowe święto, jak na przykład meksykańskie Día de los Muertos! A jak było w dawnej Warszawie? Dzisiejsze cmentarze to prawdziwe skarbce sztuki, kryjące wiele niesamowitych historii. Ale czy było na nie miejsce w ciasno zabudowanej Starej Warszawie?

Na warsztatach niczym detektywi postaramy się odkryć, co muzealne gabinety mają wspólnego ze zwyczajem pochówku. Rozwikłamy niejedną zagadkę i wysłuchamy opowieści nie z tego świata!

 

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

CZAS TRWANIA: 75 min

MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42

WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.