sob., 16.02.2019

Muzeum Warszawy

Miasto: jak to działa? | Warszawska elegancja

Kiedy dwór królewski przeniósł się z Krakowa do Warszawy, przeniosło się również lokalne centrum mody. Warszawa umiejętnie podążała za światowymi trendami, ale czy zawsze? A może odnajdziemy ubiory typowo polskie? Podczas zajęć prześledzimy zmiany mody w różnych epokach oraz zastanowimy się, jakie informacje można przekazywać za pomocą krojów i dodatków. Zabawy i zagadki naprowadzą nas na trop pierwszego warszawskiego domu mody, dla którego określenie „Francja-elegancja” jest jak najbardziej właściwe!

TERMIN: trzecia sobota miesiąca, godz. 11.00–12.15 oraz 15.00–16.15

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona