Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

nie, 20.01.2019
11:00–12:15

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy
10 zł

Miasto: jak to działa? | Warszawski karnawał

Karnawał to czas nadzwyczajnej wesołości – tańców do białego rana, sutych biesiad oraz kolorowych przebierańców. Podobnie było w przeszłości, kiedy przed nadejściem Wielkiego Postu w wielu krajach Europy ludzie żegnali się z okresem wielkich uczt organizując… zabawy i swawole! A jak było w Warszawie? Czy polski mięsopust był obchodzony równie szumnie?

Na zajęciach rodzinnych zastanowimy się, gdzie balowano w Warszawie królewskiej i jak wyglądał karnawał w późniejszych czasach. Przyjrzymy się kreacjom wieczorowym i dowiemy się, w jakich sklepach zaopatrywali się warszawscy eleganci i elegantki. Na zajęciach zaprojektujemy karnawałowy strój oraz wykonamy maski wzorowane na rzeczach warszawskich.

Dla rodzin z dziećmi w wieku 712

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona

CZAS TRWANIA: 75 min

MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42

WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.