wt., 15.06.2021

Muzeum Warszawy
Wstęp bezpłatny

Nowa dekada: NGOsy Warszawy. Fundacja puszka | ONLINE

Jak o przyszłości międzygatunkowej wspólnoty warszawiaków myślą ludzie mieszkający w stolicy? Zapraszamy na podsumowanie tegorocznej V edycji Konkursu FUTUWAWA organizowanej przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa.

Futuwawa jak zawsze poszukiwała w niej wizjonerskich pomysłów na przyszłość. Tym razem osadziła je jednak w konkretnych wyzwaniach, które zdiagnozowano w powstającym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stolicy. Jednym z nich jest pytanie „Jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat?”.

A my zadamy Aleksandrze Litorowicz, liderce Futuwawy, pytanie o wymarzoną przyszłość wszystkich gatunków mieszkańców naszego miasta przedstawioną przez część autorów 250 zgłoszeń do konkursu. Jak opisywana była przez uczestników konkursu nasza relacja z innymi zwierzętami w mieście? I nasza wspólna warszawska przyszłość?

Goście:
Aleksandra Litorowicz – Prezeska Fundacji Puszka, kulturoznawczyni, badaczka, twórczyni konkursu dla Warszawy przyszłości FUTUWAWA, portalu o warszawskim street arcie i sztuce w przestrzeni publicznej Puszka.waw.pl oraz portalu edukacyjnego Sztukapubliczna.pl. Współzałożycielka Szkoły Architektury Społeczności SAS. Współautorka wielu projektów badawczych, wykładowczyni School of Ideas na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kierowniczka ogólnopolskiego badania malarstwa monumentalnego oraz trzyletniego projektu badawczego Place Warszawy (do odzyskania). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawy.

Prowadzenie Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta

Udział w debacie jest bezpłatny. Odbędzie się online na profilu Facebook Muzeum Warszawy.

Sprawdź inne debaty towarzyszące wystawie czasowej

Sprawdź inne wykłady z cyklu Nowa dekada, NGOsy Warszawy

Więcej o wystawie Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji