czw., 11.08.2022

Praga Południe
udział bezpłatny

Odkryj zieloną Warszawę – spacer dla początkujących

Spacery dla nowych mieszkańców i nowych mieszkanek Warszawy oraz osób, które uczą się języka polskiego. Spotkania odbywają się w języku polskim na poziomie B1.

Warszawa to miejsce, które skrywa wiele tajemnic. To oczywiście miasto zabytków, muzeów, ciekawych ulic i pomników, ale także miasto wszechobecnej zieleni – blisko jedna czwarta Warszawy to parki, ogrody, skwery i zarośla!

Różnorodność miejskiej zieleni (Kamionkowskie Błonia Elekcyjne, Ogródki Działkowe „Waszyngtona”, Kanał Wystawowy)

Spacer po różnorodnym obszarze w prawobrzeżnej części miasta: miejski park, okolice wyjątkowego zbiornika wodnego i ogródki działkowe. Przyjrzymy się, jak te obszary różnią się od siebie, a w czym są podobne.

Informacje praktyczne

Warto zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia, i ubrać się adekwatnie do pogody.

Miejsce spotkania: popiersie Ignacego Jana Paderewskiego przy wejściu do parku od strony Ronda Waszyngtona

Zapisy: Marcin Matuszewski marcin.matuszewski@muzeumwarszawy.pl