sob., 08.12.2018

Muzeum Warszawy

Opakowania szyte na miarę | Twórcza RZECZYwistość

Kolorowe wstążki, papiery, kokardki – czego jeszcze można użyć, by zapakować prezent? Zajrzymy do tajemniczych pudełek i sprawdzimy, jakie mogą skrywać przedmioty. Sami również zaprojektujemy oryginalne torebki i pudełeczka. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą rzeczy, które wkrótce znajdą się pod choinką – razem przygotujemy opakowania szyte na miarę!

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 2,5-5 lat
WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny)
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42
TERMINY: druga sobota miesiąca godz. 11.00 i 15.00

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie. Inspirujemy się wybranymi rzeczami z naszej kolekcji. Poznajemy je i badamy poprzez zabawy i ćwiczenia. Następnie eksperymentujemy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych. Czasem dajemy ponieść się fantazji! Wykorzystujemy zagadki, pytania, domysły. Patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Przede wszystkim dobrze się bawimy!