niedz., 13.10.2019

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy

Oprowadzanie kuratorskie po Gabinecie Pocztówek

W październiku szczególnie zachęcamy Was do zwiedzania Gabinetu Pocztówek. Mamy aż dwie okazje: 9 października to Światowy Dzień Poczty, zaś 18 października świętujemy Dzień Poczty Polskiej i Listonosza. Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące tym okazjom!

Szczególne miejsce w Gabinecie zajmują pocztówki z Warszawy, np. ta z pomnikiem Mikołaja Kopernika i pałacem Karasia, z ulicą Wierzbową, Warszawą w malarstwie Jadwigi Bagieńskiej oraz karta przedstawiająca Dworzec Kaliski.

Zobaczymy też pocztówkę z ciekawym stemplem z Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Challenge 1934, fotografie pocztówkowe z 1939 roku, ciekawe winiety wydawców pocztówek, pocztówki z wizerunkami Józefa Redo, Juliusza Osterwy, Poli Negri i wiele innych. To też okazja, by zobaczyć kartę z fotografią na jedwabiu.

Oprowadzanie prowadzi kuratorka Gabinetu Pocztówek Elżbieta Kamińska.

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 5 zł