fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Zarezerwuj

czw, 12.12.2019
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawy
wstęp wolny

Premiera książki „Herse. Warszawski dom mody”

Premiera książki „Herse. Warszawski dom mody”

12 grudnia, godz. 18.00
Gabinet Portretów w Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42)

Nowa książka Muzeum Warszawy „Herse. Warszawski dom mody” Agnieszki Dąbrowskiej to wnikliwe spojrzenie na luksusową markę Bogusława Herse. Nazwisko to było synonimem luksusu dla trzech pokoleń warszawianek i warszawiaków.

Podczas spotkania porozmawiamy o Domu Mody Bogusław Herse w szerszym kontekście ówczesnej mody polskiej i europejskiej. Zastanowimy się także nad wpływem ubiorów od Hersego na współczesny haute couture. Przyjrzymy się uważnie wyrafinowanym krojom, bogactwu detali i różnorodności zastosowanych tkanin, a skłoni nas do tego pokaz trzech nigdy wcześniej nieprezentowanych eksponatów. Po spotkaniu Agnieszka Dąbrowska opowie więcej o ubiorach Herse w kolekcji Muzeum Warszawy i ich drugim, muzealnym życiu.

Udział w spotkaniu wezmą:

  • Agnieszka Dąbrowska – historyczka sztuki, kustoszka w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy. Kuratorka Gabinetu Ubiorów wystawy głównej Rzeczy warszawskie.
  • Anna Konieczyńska – redaktorka Vogue.pl, wcześniej sekretarz redakcji miesięcznika „InStyle”, pracowała także w „Elle”, „Grazii” i „Vivie!” Pisze o gwiazdach, modzie i stylu życia.
  • Adam Leja – historyk sztuki i kolekcjoner mody. Posiada jedną z największych kolekcji kostiumów haute couture w Polsce – jego zbiór liczy około 5 tys. eksponatów, w tym kreacji domu mody Dior, Chanel oraz innych powojennych paryskich mistrzów.

Prowadzenie:

  • Ewa Krajewska – prezeska firmy Fashion Project. Jest dziennikarką mody, prezenterką telewizyjną i stylistką. Prowadziła telwizyjne cykle modowe – metamorfozy „Moje ciuchy” (TVN) oraz autorski kącik modowy o polskich projektantach„Się Kręci” (Polsat). Ukończyła Akademię Telewizyjną TVP, z wykształcenia tłumaczka i historyczka sztuki.

 

Wstęp wolny.

Premierze towarzyszy też program wydarzeń: Modowy weekend oraz cykl filmów „Dyktatorzy mody, ikony stylu”.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.