sob., 25.05.2019

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Shirley – wizje rzeczywistości (Shirley – Visions of Reality), reż. Gustav Deutsch

Edward Hopper fascynował pisarzy, reżyserów i muzyków, ćmy barowe i bardów nocnego życia. Był malarzem nowoczesności – portretował życie w wielkim mieście. Gustav Deutsch wychodzi od kilkunastu najbardziej znanych prac artysty. Reżyser umieszcza w nich bohaterkę zbiorową, amerykańską everygirl o zwykłym imieniu Shirley, która przeprowadza widzów przez doświadczenie amerykańskiej rzeczywistości pierwszej połowy XX wieku.

(Dramat, Austria 2013, reż. Gustav Deutsch, 93 min.)