niedz., 22.09.2019
12:00–16:00
Spacer
Muzeum Warszawy
wstęp wolny
Spacer literacki z dramaturgią kobiecą „Kozi róg” | TERAZ POLIŻ
TERAZ POLIŻ zaprasza na spacer z kobiecą dramaturgią. Na spacerze dotrzecie do miejsc nigdy wcześniej niedostępnych albo takich, których istnienia się nie spodziewacie. Czekają na Was prywatne mieszkania, pracownia artystyczna i inne nieoczekiwane przestrzenie. Dajcie się zapędzić w „Kozi róg”.
Fragmenty dramatów czytać będzie kolektyw TERAZ POLIŻ, w składzie: Dorota Glac, Marta Jalowska, Ada Kornecka, Kamila Worobiej oraz gościnnie: Joanna Drozda i Michał Surówka.
Usłyszycie i zobaczycie „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej, „Kucharki” Nory Szczepańskiej, „Yseult o białych dłoniach” Amelii Hertzówny, „Kozi róg” i „Ludożercy wegetarianami” Joanny Gorczyckiej oraz słuchowisko „Rozmowa z własną nogą” Anny Świrszczyńskiej w reżyserii Wojtka Farugi. Nieznane, zapomniane, niewystawiane, na szczęście nie utraciły swojej scenicznej mocy, którą będziecie mogły i mogli odkrywać w różnych niezwykłych miejscach warszawskiej Starówki.
Czytanie dramatów startują symultanicznie w różnych miejscach o 13.00, 14.00, 15.00 i 15.30. Odkryjcie Starówkę tworząc własną trasę spaceru – to od Was zależy jaką wybierzecie trasę i o której zaczniecie.
Odbierz mapę
Dokładne adresy, pod którymi spotkacie czytających, poznacie pobierając mapę w dniu spaceru. Mapy będą dostępne od godz. 12.00 w Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42)
Słuchowisko
W siedzibie głównej Muzeum Warszawy w godz. 12.00-16.00 posłuchasz słuchowiska Anny Świrszczyńskiej.
Teksty, które usłyszycie zostały opracowane w ramach projektu „dziwy polskie”. Organizatorki zapraszają na platformę internetową, promującą dramatopisarską twórczość kobiet (www.terazpoliz.com.pl/dziwypolskie).
Znajdziecie tu informacje o ponad stu polskich utworach dramatycznych z końca XIX i pierwszej połowy XX w. i ich autorkach, w tym sześć wchodzących w skład spaceru literackiego „Kozi róg”.
Grafika i plakat: Dorota Glac