fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob, 19.09.2020
11:00

Spacer
Muzeum Warszawy
10 PLN

Spacer szlakiem wspomnień jednego z bohaterów książki „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

Spacer szlakiem wspomnień jednego z bohaterów książki „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

Książka „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939” wydana przez Muzeum Warszawy zawiera dziewiętnaście wybranych relacji w przejmujący sposób oddających realia i atmosferę tamtych dni. Wspomnienia te nadesłano w 1948 roku na konkurs Pamiętnik warszawiaka.

Zachęcając do lektury zapraszamy jednocześnie na spacer po Żoliborzu, szlakiem odtworzonym na podstawie wspomnień Aleksandra Bazińskiego. Jego relacja i przeżycia z września 1939 roku są wyjątkowe i pełne dramaturgii. Od zniszczenia rodzinnego domu podczas nalotu, przez szukanie bezpiecznego schronienia, aż po tułaczkę przez broniące się miasto.

Jak wyglądały przygotowania do obrony Warszawy? W jaki sposób i co w pierwszej kolejności atakowali Niemcy? Plac Inwalidów, plac Słoneczny, plac Wilsona czy wreszcie kościół św. Stanisława Kostki to tylko część miejsc które odwiedzimy.

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.