czw., 18.08.2022

Gra miejska
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Spacer z plecakiem – gra miejska

Jak żyło się dawniej na Starym Mieście? Na to pytanie odpowiemy na naszym spacerze.

Spacer z plecakiem to wspaniała okazja do niecodziennego poznania Warszawy w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Podczas gry miejskiej uczestnicy i uczestniczki wcielą się w rolę kupców przybywających do XVII-wiecznej Warszawy. Poznają ważne wydarzenia historyczne. Dowiedzą się, jak dawniej wyglądało miasto, kto w nim mieszkał i czym zajmowali się mieszkańcy i mieszkanki. Wszystkie odpowiedzi uczestnicy i uczestniczki znajdą sami, obserwując zabudowę i dekoracje warszawskiej Starówki.

PRZEBIEG GRY

Grę należy zarezerwować i bezpłatnie wypożyczyć w kasach Muzeum Warszawy. Żeby grać trzeba podążać za wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji, korzystając przy tym z przedmiotów znajdujących się w wypożyczonym zestawie – plecaku.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Gra odbywa się na Starym Mieście w obrębie murów miejskich. Istnieje możliwość wyboru skróconej trasy ulicami: Rynek Starego Miasta, Krzywe Koło, Piwna, Szeroki Dunaj, kończącej się na Barbakanie.

Dla kogo: indywidualni zwiedzający oraz grupy zorganizowane:

• rodziny z dziećmi 7+,
  • młodzież i dorośli,
  • gra jest dostępna również w języku angielskim.

Jeśli w grze biorą udział młodsze dzieci ważne jest, aby w grupie był opiekun, który pomoże im czytać przewodnik oraz zorientować się w przestrzeni.

Optymalna liczba uczestniczących osób: maks. 5-6 osób w drużynie na jeden zestaw gry
Czas trwania: 90-120 min
Rezerwacje: Marcin Matuszewski marcin.matuszewski@muzeumwarszawy.pl
Wstęp: bezpłatnie
Wypożyczanie plecaków: czwartki, w godzinach 11:00-16:00, w kasach Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Jeden zestaw zawiera:

• plan Starego Miasta,
  • notes-przewodnik zawierający zasady gry, opis fabuły i kolejnych zadań do wykonania oraz ciekawostki historyczne,
  • plecak z przedmiotami potrzebnymi do wykonywania zadań (np. licznik monet, lornetka, kość do losowania wydarzeń).

Materiały dostępne są również w języku angielskim.

Zdjęcie. Mapa starego miasta, płócienny plecak z napisem co jest zabytkiem, drewniana ramka ze zdjeciem starego miasta w Warszawie

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.