sob., 13.07.2019

Spacer
Muzeum Warszawy

Spacer ze szkicownikiem dla rodzin z dziećmi (6–12 lat)

Spółdzielnia ORNO powstała zaledwie kilka lat po wojnie. Jej członkowie odbywali spacery po zrujnowanych staromiejskich ulicach, szkicując ocalałe detale architektoniczne: bramy, kraty, szyldy. Rysunki służyły im jako inspiracja do projektowania biżuterii i innych przedmiotów z metalu. Zapraszamy do spaceru śladami artystów i do wspólnego szkicowania dekoracji staromiejskich kamienic.

Zajęcia towarzyszą wystawie Spółdzielnia ORNO. Biżuteria.