pon., 20.09.2021

Muzeum Warszawy
wstęp bezpłatny

Spacerem przez historię: Cud nad Wisłą – jeszcze jedno spojrzenie

Zapraszamy do spaceru głównymi ulicami Warszawy który odkryje przed nami kulisy wojny polsko-bolszewickiej oraz jednego z najważniejszych starć militarnych mających wpływ na losy Europy XX wieku.

Przyjrzyjmy się bliżej Naczelnemu Wodzowi, Józefowi Piłsudskiemu i poznajmy Warszawę tamtych czasów – sierpnia 1920 roku, gdy do stolicy zbliżały się wrogie wojska radzieckie. Zagrożenie było namacalne. Na przedpolach miasta przygotowywano się do walki. Choć bitwa nie toczyła się w samym mieście, tylko w jego pobliżu, przeszła do historii jako Bitwa Warszawska.

Sprawdzimy czy w dzisiejszej Warszawie możemy odnaleźć jej ślady.

Spacery przygotowali: Monika Michałek, Anna Zdanowska, Wojciech Biliński

Prowadzenie: Monika Ciosek

Informacje praktyczne:

Obowiązują zapisy: edukacja@muzeumwarszawy.pl (w tytule maila proszę wpisać datę spaceru)

Miejsce spotkania: Katedra Polowa Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

logo muzeum historii polski, programu patriotyzm jutra, ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego i sportu