niedz., 18.03.2018

Muzeum Warszawy
Wstęp 30 zł

Szkicownik warszawski | Miejskie zaułki

W marcu zajmujemy się widokami Warszawy. Duża część zabytkowej zabudowy stolicy została po wojnie odtworzona. To rekonstrukcje, wiernie bądź nie, oddające oryginały. Obok architektury historycznej wyrosły budynki socrealistyczne czy później bloki z wielkiej płyty. Po wojnie znaczącym zmianom uległa siatka ulic, wygląd placów i terenów zielonych. W trakcie zajęć porozmawiamy o przekształceniach pejzażu Warszawy.

Szkicując, będziemy korzystać z kolei z prac artystów XIX-wiecznych: Marcina Zaleskiego czy Franciszka Kostrzewskiego. Przećwiczymy rysowanie fragmentów architektury oraz malowniczych staromiejskich ulic. Rysujemy piórkiem i tuszem.

Plac Teatralny, Marcin Zaleski:

MHW 18197