sob., 15.02.2020

Muzeum Warszawy
7/10 zł

Tajemnica Henriego Picka. Pokaz filmowy

Kryminalny, Francja / Belgia 2019, reż. Rémi Bezançon, 100 min.

W prowincjonalnej bibliotece zostaje odnaleziony rękopis podpisany przez Henriego Picka – skromny właściciel pizzerii w małym miasteczku. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka, Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna publicznie podważa autorstwo powieści i rozpoczyna więc prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.

W kameralnej sali kina Syrena na Rynku Starego Miasta odbywają się pokazy premierowych tytułów, obrazów z najważniejszych festiwali oraz filmów o architekturze, sztuce i kulturze miasta.

Zachęcamy do dyskusji i ciągłego poszerzania filmowych zainteresowań! Poznaj pełną ofertę kina Syrena