niedz., 30.09.2018

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy

Tajemnice wielkiego muzeum, reż. Johannes Holzhausen

Film w interesujący sposób przedstawia codzienność pracowników Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu. Reżyser zagląda z kamerą do miejsc zwykle niedostępnych zwiedzającym. Prace modernizacyjne jednej z galerii – Kunstkammer – są przyczynkiem do opowieści nie tylko o bezcennych zbiorach muzeum, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy swoją pracą i pomysłami czynią to wyjątkowe miejsce atrakcyjnym dla turystów z całego świata.

Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki można pobrać w kasie muzeum lub zarezerwować mailowo: edukacja@muzeumwarszawy.pl.

Pokaz w ramach 22 Festiwal Nauki w Warszawie.