sob., 21.09.2019

Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Trafikant (Der Trafikant), reż. Nikolaus Leytner

Siedemnastoletni Franz przyjeżdża do Wiednia, gdzie ma się przyuczać jako praktykant w sklepie z tytoniem. Jednym ze stałych klientów tego miejsca jest profesor Freud. Mimo że różni ich niemal wszystko, z czasem mężczyźni zaprzyjaźniają się. Gdy do Wiednia wkraczają naziści, Franz zostaje wciągnięty w wir społeczno-politycznej zawieruchy. Nadchodzi czas dramatycznych wyborów i zmierzenia się z dorosłością.

Dramat, Austria / Niemcy 2018, reż. Nikolaus Leytner, 117 min

Cykl „Nowe kino”