fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

nie, 20.09.2020
13:00–14:00

Warsztaty
Muzeum Warszawy
wstęp wolny

W czerni i bieli widziane. Warsztaty fotograficzne

W czerni i bieli widziane. Warsztaty fotograficzne

Poznaj fotografie z kolekcji prac Edwarda Hartwiga ukazujące Rynek Starego Miasta. Postaramy się odnaleźć miejsca ze zdjęć. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne – będą potrzebne do wykonania ćwiczeń porównawczych.

Porozmawiamy o tym co się zmieniło? Dlaczego archiwalne zdjęcia w większości są czarno-białe? Czym różnią się od siebie? Podczas warsztatów obejrzymy również stare aparaty, klisze fotograficzne oraz odbitki – poznamy ich zastosowanie w procesie powstawania zdjęć. Na koniec wykonamy pracę plastyczną z użyciem odbitek fotograficznych.

INFORMACJE

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat
TERMINY:
20 września 11.00-12.00
20 września 12.00-13.00
20 września 13.00-14.00
CZAS TRWANIA: ok. 50 minut
WSTĘP: bezpłatny
LICZBA MIEJSC: 5
MIEJSCE SPOTKANIA: Lapidarium, Siedziba główna Muzeum Warszawy

Na zajęcia trzeba pobrać bezpłatną wejściówkę dla każdej osoby, która przyjdzie na warsztaty przez system internetowy lub w kasie muzeum. Przed rozpoczęciem zajęć poprosimy Cię jeszcze o wypełnienie stosownego formularza, abyśmy mieli możliwość szybkiego skontaktowania się z Tobą w razie takiej konieczności.

Pamiętaj, aby podczas zajęć zachować odstęp od innych uczestników wynoszący co najmniej 2 metry. Każdy z uczestników przebywając na terenie muzeum zobowiązany jest zasłonić usta i nos. Maseczkę możesz nabyć w księgarni muzeum przed rozpoczęciem warsztatów.

Warsztaty realizowane w ramach zadania “Warszawa Edwarda Hartwiga- opowieści cyfrowe” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.