pt., 19.10.2018

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Węgierska robota (A Viszkis)

Sensacyjny, Węgry 2017, reż. Nimród Antal, 126 min.

Ballada o barwnym życiu Węgra, który w wieku niespełna 30 lat stał się bohaterem narodowym. Attila Ambrus imał się różnych zawodów, by wreszcie stać się najbardziej znanym w kraju przestępcą. Kiedy od 1993 roku zaczął napadać na banki, opinia publiczna szybko ochrzciła go mianem “włamywacza dżentelmena”. Attila był zawsze uprzejmy i miły, nigdy nie przelał kropli krwi. Na Węgrzech, w czasach trudnych przemian i budowy kapitalizmu otwarcie rzucał wyzwanie prawu i zyskał przydomek “Robina Hooda bloku wschodniego”.