czw., 25.08.2022

Wernisaż
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Wernisaż wystawy „Moje muzeum, moja opowieść”

Wernisaż wystawy „Moje muzeum, moja opowieść”, będącej częścią projektu językowego, w ramach którego uczestniczki z Ukrainy i Chin uczące się języka polskiego przygotowały własne, często bardzo osobiste, opisy wybranych eksponatów na wystawie głównej Muzeum Warszawy. Tę językowo-artystyczną interwencję wyróżnia na ekspozycji kolor żółty.

W czasie wernisażu autorki będą opowiadać o swoich interpretacjach i wrażeniach z udziału w projekcie. Następnie oprowadzą gości po wystawie.

Współautorki wystawy:

• Tamara Byelyakova,
  • Ałła Filatova,
  • Xiaoxue Jiang,
  • Oleksandra Kocherha,
  • Anastasiya Kyselyova,
  • Liliya Kyselyova,
  • Ruslana Melnychuk,
  • Polina Mykhailets,
  • Anastazja Pryshchepa,
  • Tetiana Pryshchepa,
  • Oksana Pryvrotska.