fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pt, 13.09.2019 / nie, 05.01.2020
Całodniowe

Wystawa
Muzeum Warszawy
wstęp z biletem na wystawę czasową lub łączonym

Wystawa „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

Wystawa „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

„Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939” – wystawa z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Oddajemy głos mieszkańcom Warszawy, uczestnikom obrony miasta we wrześniu 1939 roku. Naszymi przewodnikami po wystawie będą autorzy relacji nadesłanych w 1948 roku na konkurs Pamiętnik warszawiaka.

To niepowtarzalna szansa spojrzenia na warszawski wrzesień 1939 roku z perspektywy zwykłych ludzi, którzy spisali swoje wrażenia zaledwie kilka lat po opisywanych wydarzeniach.

Wybrane, indywidualne losy będą towarzyszyć zwiedzającym w formie nagrań. Cytaty z pamiętników dopełnią fotografie, dokumenty i pamiątki. Wystawa przedstawia kolejne fazy dramatu miasta: od atmosfery ostatniego lata tuż przed wybuchem wojny, przez wydarzenia pierwszego tygodnia września, do tragicznych dni oblężenia i kapitulacji.

Wystawie towarzyszy książkowe wydanie warszawskich pamiętników – wielobarwnego i fascynującego zapisu codzienności w oblężonym mieście.

Czytaj więcej o wystawie

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami towarzyszącymi wystawie – w programie oprowadzania kuratorskie, cykl filmowy i warsztaty rodzinne.

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.