czw., 19.09.2019

Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Yuli, reż. Icíar Bollaín

Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza. Jako dziecko Yuli – taki przydomek nadał chłopcu ojciec – nie wykazuje szczególnego zainteresowania tańcem, a balet uważa za coś niemęskiego. Surowy ojciec nie daje jednak za wygraną. Zmusza syna do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w pasję i otwiera przed Yulim drzwi do najlepszych zespołów baletowych świata. Tylko czy chłopak z Hawany odnajdzie się w największych metropoliach Europy?

Biograficzny, Hiszpania / Kuba 2018, reż. Icíar Bollaín, 115 min

Cykl „Kultura miasta”