sob., 06.04.2019

Muzeum Warszawy

Miasto – jak to działa? | Zakładamy miasto nad Wisłą!

Tym razem na warsztat bierzemy Starą Warszawę. Zaczniemy od początków jej istnienia – co to znaczy, że została założona „na surowym korzeniu”? I dlaczego akurat w tym, a nie innym miejscu? Czy Warszawa naprawdę była taka mała?

W trakcie zajęć znajdziemy odpowiedzi na te oraz inne pytania. Dowiemy się, jak powstawały pierwsze miasta. Poprzez dyskusję i zabawę odkryjemy, z jakich części składało się miasto w średniowieczu. Muzealne eksponaty pomogą nam w zrozumieniu, dlaczego Wisła miała tak wielkie znaczenie dla rozwoju Warszawy. Na koniec zbudujemy średniowieczną Warszawę i porównamy zasady zakładania miast kiedyś i dzisiaj.

TERMIN: trzecia sobota miesiąca, godz. 11.00–12.15 oraz 15.00–16.15

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona