sob., 08.02.2020

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy

Zapomniane zawody Warszawy

Na warsztatach z cyklu „Zapomniane zawody” wcielimy się w postacie warszawskich, dawnych mistrzów rzemiosła, poznamy ich historię, narzędzia, zgłębimy tajniki pracy i poszukamy ich śladów w muzealnych gabinetach. Na kreatywnym warsztacie plastycznym każdy zaprojektuje i wykona własny majstersztyk według dawnych zwyczajów cechowych.

• 8 lutego godz. 11.00 i 15.00, 9 lutego godz. 11.00
    Pasamonik
    Kto w dawnych wiekach zaopatrywał się u pasamonika? Z jakich materiałów korzystał on w swoim warsztacie? Co łączyło go z paśnikiem i rymarzem? Podczas zajęć poznamy narzędzia i wytwory rzemiosła szmuklerskiego. Zbadamy tajniki wytwarzania przedmiotów pasmanteryjnych i wykonamy ozdobne paski, posługując się jedną z technik rękodzielniczych.

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 7–10 lat
CZAS TRWANIA: 60–90 minut
WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny), bilety dostępne w Muzeum i online
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42