sob., 14.12.2019

Muzeum Warszawy

Zapomniane zawody Warszawy | Świecarz

Poznajcie historię, narzędzia i tajemnice dawnych mistrzów rzemiosła. Na warsztatach całą rodziną wcielicie się w rzemieślników. Razem poszukamy ich wyrobów w gabinetach muzeum.

Kim jest świecarz i co ma wspólnego z piekarzem? Czy każdy dom oświetlało światło świec? Jakie inne zastosowanie miały świece? Czy wykonywano je tylko z wosku? Na zajęciach poznamy przedmioty służące użytkowaniu świec. Podczas warsztatu wcielimy się w rolę świecarza i wykonamy własną ozdobę na wigilijny stół.

Zaprojektujecie i wykonacie własny przedmiot według wskazówek, jakie mistrzowie przekazywali swoim uczniom. Dzięki temu poznacie nowe słowa, takie jak: cech, terminowanie, majstersztyk.

Poznajcie nowe techniki i materiały, które rozwiną zdolności manualne, poszerzą horyzonty i rozwiną wyobraźnię – a to wszystko podczas wspólnej zabawy!

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 7–10 lat
CZAS TRWANIA: 60–90 minut
WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny)
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42