Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

nie, 18.11.2018
16:00–17:40

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Ze mną nie zginiesz (Loin des hommes) – Twarze wolności, twarze niepodległości

Dramat, Francja 2014, reż. David Oelhoffen, 101 min.

Adaptacja opowiadania Alberta Camusa. Daru jest nauczycielem w szkole podstawowej gdzieś w Górach Atlasu. Okolica nie jest spokojna – toczą się zaciekłe walki między wojskami francuskimi a rebeliantami. Daru zostaje zmuszony do odprowadzenia pod sąd miejscowego mężczyznę, oskarżonego o morderstwo. Spotkanie dwóch różnych światów: potomka europejskich osadników i autochtona, który na ziemi przodków nie może już czuć się jak u siebie, zrodzi nietypowe pokrewieństwo przekonań i swego rodzaju przyjaźń.

 

W piątkowe i sobotnie popołudnia zapraszamy na spotkania z kinem artystycznym. W kameralnej sali kina Muzeum Warszawy odbywają się pokazy premierowych tytułów, obrazów z najważniejszych festiwali oraz filmów o architekturze, sztuce i tematyce miejskiej. Zachęcamy do dyskusji i ciągłego poszerzania filmowych zainteresowań. WIĘCEJ

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.