pt., 22.02.2019

Muzeum Warszawy
7/10 zł

Złe wychowanie Cameron Post, reż. Desiree Akhavan

Rodzice Cameron Post, nastolatki z Montany, giną w wypadku samochodowym. W tym samym czasie dziewczyna odkrywa swój homoseksualizm. Kiedy krewni nakrywają dziewczynę w niedwuznacznej sytuacji z jej najbliższą przyjaciółką, bohaterka zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. Cameron poznaje tam nowych przyjaciół, z pomocą których postanawia zawalczyć o własne życie i przekonania.

(Dramat, USA 2018, reż. Desiree Akhavan, 90 min.)