03.09.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Wykup dostęp do wykładów Grzegorza Piątka

Cykl wykładów poświęcony znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Grzegorz Piątek – autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim i o Warszawie, z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy.

Wykup dostęp do naszych najciekawszych wykładów na platformie VOD eWejsciowki.pl. Koszt jednego nagrania to 5 zł. Wykład należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od momentu zakupu.

Stadion X-lecia – modernizm z gruzu, gruzy modernizmu

Teatr Wielki – od centrum handlowego do świątyni sztuki

Rotunda – konstruowanie i rekonstruowanie modernistycznej ikony miasta

Pałac Staszica – klasycyzm zredagowany wielokrotnie