24.09.2021 / Aktualności

Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji – ostatnia szansa na obejrzenie wystawy

Historia Warszawy to nie tylko historia ludzi. Mieszka w niej kilka tysięcy gatunków zwierząt, które dla nas pracują, dotrzymują nam towarzystwa i dostarczają rozrywki, są źródłem pokarmu i surowców oraz pozostają niezbędnym czynnikiem równowagi ekologicznej miasta.

Relacje pomiędzy ludźmi i zwierzętami pokazujemy na wystawie „Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji”, którą można obejrzeć jeszcze tylko przez najbliższy tydzień, do 3 października.

Na wystawie prezentujemy ponad 400 eksponatów — historycznych zabytków, dzieł sztuki i przedmiotów  codziennego użytku, które pokazują rodzaje zależności między człowiekiem a zwierzęciem w mieście. Wystawa przybliża także sylwetki zwierzęcych warszawiaków – małży pracujących w Grubej Kaśce czy uratowanej z  hodowli świnki Lily.

Weź udział w ostatnich wydarzeniach towarzyszących wystawie.

Wydarzenia:

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy w tropicieli warszawskich zwierząt podczas warsztatów 25 września, w najbliższą sobotę. Zajęcia są dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Ostatnie oprowadzanie po wystawie odbędzie się 26 października w niedzielę.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wszystkich tych, którzy nie mogą jej zobaczyć na żywo, zapraszamy na oprowadzanie online z Leną Wicherkiewicz, jedną z kuratorek wystawy.

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy 27 października o godzinie 17:30.