fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en

Informacje ogólne

Muzeum Warszawy zostało powołane w 1936 roku. Jego siedzibą główną jest 11 zabytkowych kamienic na Rynku Starego Miasta, wpisanych od 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzeum Warszawy to także 6 oddziałów i 11 lokalizacji: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa, Korczakianum, Barbakan, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry i Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Od 80 lat naszą misją jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą. Prowadzimy działalność wystawienniczą, badawczą, wydawniczą, edukacyjną oraz kulturalną, muzeum, dzięki temu towarzyszymy odbiorcom w poznawaniu fenomenu Warszawy.

Od 2014 r. dzięki projektowi OdNowa przeprowadziliśmy modernizację, konserwację i digitalizację zabytkowych obiektów muzeum, a także realizację nowej wystawy głównej. Uroczyste otwarcie Muzeum Warszawy w nowej odsłonie miało miejsce w dniach 26-28 maja 2017 roku.

Poznaj zespół kuratorów wystawy głównej

Sprawozdania roczne Muzeum Warszawy