fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Struktura Muzeum Warszawy

Dyrektorka – Karolina Ziębińska-Lewandowska

Koncepcja programowa
Strategia Muzeum Warszawy na lata 2022-2026

sekretariat@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 43 08

Zastępca Dyrektorki ds. Administracyjnych
(+48) 22 277 43 09

Zastępczyni Dyrektorki ds. Kolekcji
Anna Duńczyk-Szulc
(+48) 22 277 43 09

Zastępca/Zastępczyni Dyrektora/Dyrektorki ds. Komunikacji

Główna Księgowa
Anna Byczuk

Dział Kadr i Płac
Agnieszka Manota
agnieszka.manota@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 43 11

Dział Prawny i Zamówień Publicznych
Monika Góra
monika.gora@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 44 21

Pozyskiwanie Środków Zewnętrznych
Marzena Michałek-Dąbrowska
marzena.michalek@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 43 19

Służba BHP
Krzysztof Szafarowicz

Inspektor Ochrony Danych
Katarzyna Prokopowicz
dane.osobowe@muzeumwarszawy.pl
(+48) 600 004 503

ODDZIAŁY MUZEUM WARSZAWY

  • Muzeum Warszawskiej Pragi
    kierowniczka: Katarzyna Kuzko-Zwierz
    katarzyna.kuzko-zwierz@muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Woli
    kierownik: Konrad Schiller
    konrad.schiller@muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Drukarstwa
    kierownik: Radosław Adamski
    radoslaw.adamski@muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej
    p.o. kierowniczki: Julia Kern-Protassewicz
    julia.kern-protassewicz@muzeumwarszawy.pl
  • Muzeum Miejsce Pamięci Palmiry
    kierowniczka: Dominika Jarzyńska-Pokojska
    dominika.jarzynska-pokojska@muzeumwarszawy.pl
  • Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy
    kierowniczka: Jolanta Hercog
    jolanta.hercog@muzeumwarszawy.pl

Zastępca/Zastępczyni Dyrektora/Dyrektorki ds. Komunikacji

Laboratorium Miasta
Marta Żakowska
marta.zakowska@muzeumwarszawy.pl

Wydawnictwa Muzeum Warszawy
Aleksandra Kędziorek
aleksandra.kedziorek@muzeumwarszawy.pl

Dział Organizacji Wystaw
Anna Stelmaszczyk
anna.stelmaszczyk@muzeumwarszawy.pl

Dział Promocji i Marketingu
Joanna Andruszko
joanna.andruszko@muzeumwarszawy.pl

Dział Edukacji 
Katarzyna Liwak-Rybak
katarzyna.liwak-rybak@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 44 04

Dział Obsługi Muzeum
Barbara Rosiak
barbara.rosiak@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 43 95


Zastępczyni Dyrektorki ds. Kolekcji
Anna Duńczyk-Szulc
(+48) 22 277 43 09

Główna Inwentaryzatorka
Dział Inwentaryzacji i Udostępniania Zbiorów
Katarzyna Reszka
katarzyna.reszka@muzeumwarszawy.pl

Główny Konserwator
Dział Konserwacji Zbiorów
Robert Kołodziejski
robert.kolodziejski@muzeumwarszawy.pl

Dział Badań nad Historią Warszawy i Zbiorami
Aleksandra Sołtan-Lipska
(+48) 22 277 43 51

Centrum Fotografii
Karolina Puchała-Rojek
(+48) 22 277 43 27

Dział Digitalizacji Zbiorów
Mikołaj Kalina
mikolaj.kalina@muzeumwarszawy.pl

Dział Przechowywania Zbiorów
Zuzanna Sieroszewska-Rolewicz

Biblioteka
Katarzyna Żak-Caplot
katarzyna.zak@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 43 81

Korczakianum
Marta Rakoczy
marta.rakoczy@muzeumwarszawy.pl

Archiwum Dokumentacji Audiowizualnej
Anna Mizikowska
anna.mizikowska@muzeumwarszawy.pl


Zastępca Dyrektorki ds. Administracyjnych

Dział Administracyjno-Serwisowy
Robert Banasiak
(+48) 22 277 43 72

Dział Logistyczno-Techniczny
Mariusz Stawski
(+48) 22 530 63 45

Dział Bezpieczeństwa
Edward Nowak
edward.nowak@muzeumwarszawy.pl

Dział Informatyki
Tomasz Maślanka
tomasz.maslanka@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 44 44

Archiwum Zakładowe
Mirosław Zwierzchowski
(+48) 22 536 98 14

Biuro Muzeum
Małgorzata Rosak
malgorzata.rosak@muzeumwarszawy.pl
(+48) 22 277 43 08


SKŁAD RADY PROGRAMOWEJ (kadencja 2022-2026):

  • Anna Chodzeń,
  • Eliza Czapska,
  • Andrzej Golimont,
  • Piotr Górajec,
  • Jerzy Halbersztadt,
  • Jarosław Jóźwiak,
  • Jack Lohman,
  • Aldona Machnowska-Góra,
  • Tomasz Makowski,
  • Ewa Malinowska-Grupińska,
  • Agnieszka Morawińska,
  • Radosław Potrac,
  • Dorota Słowińska-Kamasa,
  • Dorota Warakomska,
  • Jan Jakub Wygnański.