fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en

Centrum Fotografii Muzeum Warszawy

Zbieramy i badamy fotografie od ich najstarszych form po jej współczesne eksperymenty. Organizujemy spotkania, dyskusje, warsztaty i wystawy.

Nasza kolekcja to tysiące inspirujących zdjęć — ich historie możesz śledzić na Instagramie @centrum_fotografii

Grafika z białym napisem Centrum Fotografii na środku. Tłem grafiki jest historyczne czarno-białe zdjęcie pary na dachu budynku. Kobieta stoi, patrzy przez lornetkę i śmieje się, obok niej leży mężczyzna w okularach i eleganckim ubraniu, za nimi widoczna panorama miasta, oraz duża kopuła budynku. Po lewej stronie zdjęcia pionowy, dekoracyjny, jasnoniebieski pasek, który może przypominać prześwietlenie filmu fotograficznego lub barwne zniszczenie negatywu.
Identyfikacja wizualna: Joanna Bębenek, w tle fragment fotografii Zdzisława Marcinkowskiego, ok. 1925, Mieczysław Orłowicz z nieznaną kobietą na dachu kamienicy Goldstandów z kolekcji Muzeum Warszawy.

Centrum Fotografii to nowa inicjatywa Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.

Nasz zespół łączy osoby zajmujące się badaniem, konserwowaniem, promocją i edukacją w tym obszarze. Wspólnie tworzymy bazę wiedzy o fotografii historycznej i współczesnej. Podstawą naszych działań jest wyjątkowa kolekcja tysięcy zdjęć profesjonalnych i amatorskich.

Dołącz do nas. Wokół fotografii będziemy organizować spotkania, dyskusje, warsztaty i wydarzenia. Chcemy wspólnie rozwijać społeczność osób twórczych i ciekawych świata.

Zależy nam także na tym, aby rozwijać oddolne inicjatywy i wspierać projekty fotograficzne twórców i twórczyń rozpoczynających swoją drogę artystyczną. Więcej informacji wkrótce.

Posiadasz dodatkową wiedzę na temat publikowanych przez nas fotografii? Prosimy, skontaktuj się z nami, pisząc na adres e-mail: kolekcje@muzeumwarszawy.pl

Centrum Fotografii beneficjentem Funduszy norweskich i EOG.

Aktualności

Publikacje