22.08.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin, Kolekcje Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej

Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej

Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej to działania towarzyszące zakupowi do kolekcji Muzeum Warszawy:

• fotografii Antoniny Gugały, Rafała Milacha, Joanny Szpak Ostachowskiej, Jędrzeja Sokołowskiego,
  • kolaży Jana Dziaczkowskiego
  • oraz filmu Norberta Delmana.

Na program wydarzeń składają się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, specjalne oprowadzania po Muzeum Warszawy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny (na podstawie pobranego wcześniej bezpłatnego biletu).

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

• Czego chcą portrety? Warsztaty z Antoniną Gugałą – krótkie warsztaty na temat fotografii portretowej nawiązujące do pracy Antoniny Gugały „Fotograf warszawski”.

Dla kogo: młodzież i dorośli
Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
Kiedy: 15 października (sobota), 11:00-12:30
Kiedy: 15 października (sobota), 15:00-16:30

• Panorama peryferii. Warsztaty z Jędrzejem Sokołowskim – warsztaty łączące wiedzę kartograficzną na temat planów dawnej Warszawy i cykl fotografii artysty, Jędrzeja Sokołowskiego, który opowiada o peryferiach Warszawy i rozrastającym się mieście.

Dla kogo: młodzież i dorośli
Miejsce spotkania: dokładne miejsce zostanie podane wkrótce
Kiedy: 3 września (sobota), 10:30-12:00
Kiedy: 3 września (sobota), 17:00-18:30

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Góry dla Warszawy – warsztaty rodzinne inspirowane pracami Jana Dziaczkowskiego, podczas których uczestnicy wykonają własne kolaże.

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-11 lat:

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 12 lat i więcej:

Zdjęcie główne: wystawa „Rzeczy warszawskie”, Gabinet Fotografii, fot. Marcin Czechowicz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy, 2022 r.