sob., 03.09.2022

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Panorama peryferii | Jędrzej Sokołowski. Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej

Warsztaty z Jędrzejem Sokołowskim nawiązują do cyklu fotografii Nowa Warszawa Jędrzeja Sokołowskiego opowiadającego o peryferiach rozrastającej się stolicy. Namysł nad urbanistycznym zaplanowaniem Warszawy będzie punktem wyjścia do fotograficznego spaceru po nowych osiedlach. Spróbujemy zastanowić się nad procesem włączania do granic miasta terenów jeszcze niedawno dzikich i nieznanych, uważnie im się przyglądając przez panoramiczną ramkę kadru.

Jędrzej Sokołowski przybliży swój warsztat pracy, skupiając się na praktycznej prezentacji analogowej fotografii wielkoformatowej, czyli techniki, w której wykonane zostały zdjęcia składające się na cykl Nowa Warszawa, ale przede wszystkim postara się sprowokować uczestników do zainteresowania miejscami pozornie nieinteresującymi.

Można zabrać ze sobą aparat fotograficzny, ale nie jest to konieczne.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty odbywają się również o godz. 17:00-18:30.

Dla kogo: młodzież i dorośli

Miejsce spotkania: warsztaty plenerowe, uczestnicy, którzy pobiorą bezpłatne bilety, otrzymają drogą mejlową mapkę z miejscem spotkania i telefon kontaktowy do organizatora

Żeby wziąć udział w wydarzeniu należy pobrać bezpłatny bilet.

Jędrzej Sokołowski, Bez tytułu, z serii Nowa Warszawa, 2010-2014, zbiory Muzeum Warszawy

Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej

Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej to działania towarzyszące zakupowi do kolekcji Muzeum Warszawy:

• fotografii Antoniny Gugały, Rafała Milacha, Joanny Szpak Ostachowskiej, Jędrzeja Sokołowskiego,
  • kolaży Jana Dziaczkowskiego
  • oraz filmu Norberta Delmana.

Na program wydarzeń składają się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, specjalne oprowadzania po Muzeum Warszawy. Oprócz tego prace pojawią się na portalu Kolekcje Muzeum Warszawy.

Sprawdź program wydarzeń.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy.