15.06.2023 / Aktualności, Centrum Fotografii

Narodowe Muzeum Islandii partnerem Centrum Fotografii Muzeum Warszawy

Dlaczego Narodowe Muzeum Islandii?

Narodowe Muzeum Islandii (NMI) w Reykjaviku to jedna z największych i najistotniejszych instytucji kultury w Islandii, która opiera się na blisko 160 letniej tradycji i doświadczeniu. W swoich zbiorach posiada około 6,5 miliona fotografii, co czyni ją największą publiczną kolekcję fotografii w Islandii.

Milion prac z kolekcji jest zarejestrowanych w internetowej bazie danych muzeum Sarpur oraz publikuje fotografie na Instagamie @thjodminjasafn

W ciągu ostatnich trzech lat Narodowe Muzeum Islandii zorganizowało aż 16 wystaw fotograficznych o różnej tematyce, z pracami z kolekcji oraz pracami zarówno młodych, jak i uznanych artystów.

NMI zwykle bierze udział w projektach, które mają swój początek w krajach skandynawskich. Dlatego mile widziane są możliwości poszerzenia spektrum projektów i partnerów na inne części Europy i świata, w tym szczególnie z Polski. Współpraca w ramach projektu “Focus on Photography” jest pierwszą tego rodzaju współpracą dla Narodowego Muzeum Islandii.

Strona Narodowego Muzeum Islandii: www.thjodminjasafn.is/english

Zdjęcie główne: Narodowe Muzeum Islandii, fot. Ray Swi-hymn, (CC BY-SA 2.0)