fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

27.05.2024 / Aktualności, Centrum Fotografii

Wyniki naboru projektów na Noc Fotografii 2024

Wyniki naboru projektów na Noc Fotografii 2024

122 zgłoszone projekty fotograficzne, 43 osoby i kolektywy z dorobkiem, niemal dwa razy tyle zgłoszeń od debiutujących osób i grup, 7 laureatów i laureatek.

Jury w składzie Karolina Gembara, Justyna Orchowska, Szymon Rogiński, Filip Springer oraz Karolina Ziębińska zgodnie doceniło podejmowanie małych, mikroskalowych wątków, by w sposób uniwersalny opowiadać o zmieniającym się życiu w mieście i samym mieście. A przede wszystkim — różnorodność i wysoką jakość zgłoszeń. Właśnie dlatego wyłonionych zostało siedem, a nie sześć projektów fotograficznych, jak zapowiadaliśmy.

W czasie tegorocznej Nocy Fotografii pokażemy prace następujących osób:

  • Debiutanci i debiutantki: Viktoria Adamava, Zbigniew Brzozowski, Krystian Furman, Anita Walczewska;
  • Osoby z udokumentowanym dorobkiem: Sayam Ghosh, Anna Hornik, Damian Lemański.

Podejmując tegoroczny temat „Miasta do mieszkania” autorki i autorzy zdjęć opowiadają o uchodźstwie i oswajaniu się w nowym miejscu zamieszkania. Projekty odnoszą się do bezdomności, codzienności w ciasnych mieszkaniach i dzieleniu przestrzeni życiowej. Nie zabrakło spojrzenia na lokalne społeczności, sąsiedzką troskę o roślinność czy relacje ze zwierzętami.