Centrum Fotografii beneficjentem Funduszy norweskich i EOG

Grafika z białym napisem Centrum Fotografii na środku. Tłem grafiki jest historyczne czarno-białe zdjęcie pary na dachu budynku. Kobieta stoi, patrzy przez lornetkę i śmieje się, obok niej leży mężczyzna w okularach i eleganckim ubraniu, za nimi widoczna panorama miasta, oraz duża kopuła budynku. Po lewej stronie zdjęcia pionowy, dekoracyjny, jasnoniebieski pasek, który może przypominać prześwietlenie filmu fotograficznego lub barwne zniszczenie negatywu.

Centrum Fotografii korzysta w ramach projektu „Focus on Photography” z dofinansowania o wartości 458 000 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich oraz jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem projektu jest rozwój publiczności fotograficznej zaangażowanych muzeów poprzez wzmocnienie kompetencji pracowników, konserwację i digitalizację zbiorów oraz prezentację kolekcji muzealnych w formie wystaw wraz z programem edukacyjnym.

Projekt realizowany w okresie od 1 września 2022 roku do 30 kwietnia 2024 roku.

Efektem realizacji projektu będą wystawy i seria wydarzeń odbywających się w Warszawie i Reykjaviku oraz online, wokół fotografii i kolekcji fotograficznych oraz rozwinięcie nowych kompetencji konserwatorów z obu muzeów pozwalające usprawnić konserwację, zarządzanie i digitalizację ich kolekcji, dzięki czemu zostaną powiększone zbiory opracowanych i zdigitalizowanych fotografii tych instytucji.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Więcej informacji o funduszach znajdziesz na:
eeagrants.org
norwaygrants.org

Identyfikacja wizualna: Joanna Bębenek, w oparciu o zdjęcie Zdzisława Marcinkowskiego, ok. 1925, Mieczysław Orłowicz z nieznaną kobietą na dachu kamienicy Goldstandów z kolekcji Muzeum Warszawy.