fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

10.04.2024 / Aktualności, Centrum Fotografii

Zgłoś swój projekt na Noc Fotografii 2024

Zgłoś swój projekt na Noc Fotografii 2024

Centrum Fotografii Muzeum Warszawy ogłasza otwarty nabór projektów fotograficznych. 

Tematem tegorocznej edycji jest „Miasto do mieszkania”.

Co nas interesuje?

Interesują nas różne aspekty mieszkalnictwa w Warszawie – od społecznych i wspólnych (publicznych) po prywatne i osobiste; zarówno projekty dokumentalne, jak i kreacyjne, odważne wizje oraz projekty interwencyjne. Czekamy na cykle, liczące od 10 do 20 autorskich fotografii. 

Zachęcamy do eksperymentowania z tematem i kompozycją, aby pokazać różnorodność, nieoczywistość, ale też szerszą problematykę dotyczącą sytuacji mieszkaniowej w Warszawie. Interesuje nas, jak w przestrzeni domowej przenika się to, co prywatne, i to, co publiczne, oraz to jak w przestrzeniach wspólnych uwidaczniają się oddolne jednostkowe i kolektywne działania. 

Dla kogo jest nabór?

Konkurs kierujemy do osób debiutujących oraz osób z udokumentowanym dorobkiem – nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach. Możliwy jest udział kolektywów (z rozróżnieniem na debiuty i kolektywy z udokumentowanym dorobkiem).

Jak zgłosić projekt? 

  1. Wypełnij formularz: forms.office.com
  2. Prześlij od 10 do 20 autorskich fotografii w formacie minimum 300 dpi wraz z krótkim opisem (do 1000 znaków ze spacjami) poprzez WeTransfer lub inną platformę do przesyłania plików. 

Informacje praktyczne:

  • Zgłoszenie powinno obejmować fotografie, przy czym dopuszczalne jest także użycie elementów filmowych.
  • Zgłoszenie jest bezpłatne.

Co zyskujesz?

Zwycięskie projekty zaprezentujemy szerokiej publiczności w formie pokazu na ekranach podczas Nocy Fotografii 2024. 

Autorom nadesłanych zgłoszeń pięcioosobowe jury przyzna sześć równorzędnych nagród w dwóch kategoriach: 

  1. osoby i kolektywy debiutujące,
  2. osoby i kolektywy z udokumentowanym dorobkiem.

Nagroda w kategorii 1: 

Wynagrodzenie artystyczne w wysokości 1200 zł oraz opieka merytoryczna (kuratorska) nad montażem i układem fotografii w formie pokazu cyfrowego na wielkoformatowych ekranach podczas Nocy Fotografii 2024. W ramach nagrody Muzeum Warszawy pokryje koszty montażu i pokazu (do kwoty określonej w regulaminie).  

Nagroda w kategorii 2: 

Wynagrodzenie artystyczne w wysokości 1200 zł oraz pokrycie kosztów montażu w formie pokazu cyfrowego na wielkoformatowych ekranach podczas Nocy Fotografii 2024 (w kwocie do 1000 zł) lub opieka merytoryczna (kuratorska) nad montażem. 

Harmonogram:

20 maja – zamknięcie naboru

24 maja – ogłoszenie wyników 

Zasady uczestnictwa określone są w regulaminie: REGULAMIN.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz na adres: centrumfotografii@muzeumwarszawy.pl.