05.07.2023 / Aktualności, Centrum Fotografii, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

O czym mówią zdjęcia?

Centrum Fotografii Muzeum Warszawy zaprasza dzieci od 6 roku życia wraz z rodzinami na warsztaty z „czytania” starych zdjęć i tworzenia albumów fotograficznych.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w domach kultury:

• Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, 26 sierpnia (sobota), godz. 11:00

Fotografie sprzed lat kryją wiele sekretów. Uważne oko, nieco cierpliwości oraz dociekliwość godna detektywa pozwoli uchylić rąbka tajemnicy.

Zanim jednak rozszyfrujemy sekrety starych fotografii, wybierzemy się na „zwiedzanie” wspomnień, następnie na spotkanie z dziećmi z przeszłości. Jaką historię nam opowiedzą?

Na koniec stworzymy albumy rodzinne.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dzieci od 6 roku życia z rodzicami/opiekunami

Czas trwania: 90 minut

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy. Szczegóły na stronach domów kultury.

Co ze sobą zabrać? 1-2 zdjęcia z albumu rodzinnego.

Prowadząca: Anna Lorek-Maciejuk

Identyfikacja wizualna: Joanna Bębenek, w tle fragment fotografii Dzieci bawiące się na Rynku Starego Miasta, Alfred Funkiewicz, wrzesień 1953, z kolekcji Muzeum Warszawy.