fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

06.06.2023 / Aktualności, Centrum Fotografii, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Kolory Warszawy

Kolory Warszawy

Kolory Warszawy to seria autorskich spotkań podejmujących próbę ukazania fotografii Warszawy przez pryzmat publikacji fotograficznych: książek, broszur, publikacji prasowych, fotopamiątek i mediów społecznościowych.

W wykładach prowadzonych przez Łukasza Gorczycę i Adama Mazura przyglądamy się różnym fotograficznym toposom Warszawy: rewolucyjnej i krwawej czerwieni, zieleni parkowej, bieli nowej architektury.

Spotkania są bezpłatne i odbywają się w Bibliotece Muzeum Warszawy.

Harmonogram spotkań

11 lipca (wtorek), godz. 18:00
Podsumowanie dotychczasowych spotkań i otwarta dyskusja

13 czerwca (wtorek), godz. 18:00
Kolory Warszawy: czarno na białym

16 maja (wtorek), godz. 18:00
Kolory Warszawy: rewolucyjna czerwień

28 marca (wtorek), godz. 18:00
Kolory Warszawy. Alternatywna historia fotografii warszawskiej

dr Adam Mazur – krytyk i teoretyk fotografii, historyk sztuki i amerykanista. Od 2013 roku wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Łukasz Gorczyca – historyk i krytyk sztuki, wykładowca i kurator wystaw, galerzysta i kolekcjoner fotografii. Od 2021 roku wspólnie z Kamilą Bondar i Adamem Mazurem prowadzi w Warszawie Fotoklub – niepubliczną mikroinstytucję dedykowaną historycznej i współczesnej fotografii.


Spotkania odbywają się w ramach działalności Centrum Fotografii.