fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

11.10.2023 / Aktualności, Centrum Fotografii, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Fotografia i…

Fotografia i…

Fotografia i… to spotkania dyskusyjne wokół słów-kluczy istotnych dla fotografii i szeroko pojętej humanistyki. Do udziału w rozmowach zaprosiłyśmy osoby specjalizujące się w badaniu fotografii oraz uznanych twórców i twórczynie.  

Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyć wybór materiałów wizualnych i fragmentów tekstów, które uzupełnią i zainspirują do wspólnej rozmowy. 

Moderatorką spotkań jest Kamila Dworniczak – historyczka sztuki. Adiunktka w Katedrze Teorii Sztuki IHS UW, gdzie prowadzi zajęcia z metodologii historii sztuki, historii fotografii oraz sztuki współczesnej. W swoich badaniach koncentruje się na fotografii reportażowej, problematyce intermedialnej i pisarstwie o sztuce. Autorka książki Rodzina człowiecza. Recepcja wystawy The Family of Man w Polsce a humanistyczny paradygmat fotografii (2021).

Spotkania są bezpłatne i odbywają się w Bibliotece Muzeum Warszawy.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością słuchu. Spotkania będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

ikona niepełnosprawności słuchowej

Terminy spotkań

26 października (czwartek), godz. 18:00
Fotografia i opowieść. Spotkanie z Nicolasem Grospierrem i Anną Topolską 

16 listopada (czwartek), godz. 18:00
Fotografia i podróż. Spotkanie z Agnieszką Pajączkowską

30 listopada (czwartek), godz. 18:00
Fotografia i montaż. Spotkanie z Karoliną Szymaniak