fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

10.01.2018 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Finisaż wystawy TARCHOMIN ’80.

Finisaż wystawy TARCHOMIN ’80.

Jeszcze do 28 stycznia 2018 roku można oglądać wystawę Tarchomin ’80. Na osoby zwiedzające ekspozycję czeka 50 egzemplarzy albumu fotografii Wiesława Antosika, a w nich zdjęcia z wystawy, ale również wiele niepublikowanych dotąd materiałów.

Zapraszamy na  zwiedzanie wystawy wspólnie z jej twórcami. Będzie to opowieść o Wiesławie Antosiku, o Tarchominie, jego historii i współczesnych przemianach oraz o jubileuszu 500-lecia tarchomińskiego kościoła św. Jakuba.

Spotkaniu będzie towarzyszyć dyskusja o współczesnym blokowisku i formach integracji jego mieszkańców, w oparciu o grupę  facebookową Białołęka – Platforma > Sąsiedzka.

Będzie można też otrzymać bezpłatnie album Tarchomin ‘80. Na gości czeka 50 bezpłatnych egzemplarzy.

Dla dzieci

W ramach finisażu proponujemy także dwa warsztaty dla rodzin z dziećmi. Do wyboru: warsztat z tworzenia filmu animowanego, który poprowadzą Krzysztof i Kamila Rychta oraz Marta Antosik (obowiązują zapisy: tel. 608 178 447, e-mail: avetki@wp.pl) oraz warsztat z tworzenia kolażu tarchomińskiego, który poprowadzi Anna Wigura (zapisy: tel. 22 518 34 07; e-mail: anna.wigura@muzeumwarszawy.pl). Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia na www.muzeumpragi.pl.

Wystawa Tarchomin ’80 jest czynna do 28 stycznia 2018 roku. Bilety bezpłatne do pobrania w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi. Na warsztaty obowiązują zapisy.

PROGRAM FINISAŻU | sobota, 20 stycznia 2018, 16.00–18.00, wstęp wolny

sobota , 20 stycznia 2018, 15.00–17.00

ZRÓB SOBIE FILM! | Warsztaty tworzenia animacji dla dzieci. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli stworzyć własny film animowany, inspirowany historią Tarchomina, fotografiami Wiesława Antosika i własną wyobraźnią. Podążymy tropem małej Marty, która „produkowała” swoje filmy, malując i wycinając je z papieru. Animacja zostanie wykonana w technice poklatkowej, nawiązującej do czołówki filmu „Tarchomin ’80”. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji  kilka wstępnych koncepcji scenariusza. Zajęcia prowadzą Krzysztof Rychta i Kama Fundichely (Kolor Kolektyw) przy specjalnym udziale Marty Antosik – córki Wiesława Antosika.

Warsztaty dla dzieci od lat 8. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Obowiązuje rejestracja. Zapisy na zajęcia: e-mail: avetki@wp.pl,  tel. 608 178 447. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Czas trwania warsztatów ok. 2h – produkcja podstawowa (oraz kilkugodzinna postprodukcja, która zostanie wykonana przez organizatorów po zajęciach). Dzieci będą mogły w trakcie warsztatu widzieć efekty swojej pracy, ale dopiero po postprodukcji animacja nabierze ostatecznej formy. Animację po postprodukcji zamieścimy online na YouTube.

sobota, 20 stycznia 2018, 15.00–16.30

WYTNIJ SOBIE OSIEDLE!

Rodzinne warsztaty tworzenia kolażu. Tarchomin w fotografiach Wiesława Antosika to olbrzymie blokowisko kontrastujące z naturalnym krajobrazem przedmieść Warszawy. W tym niejednolitym krajobrazie została sfotografowana kilkuletnia córka fotografa, która jest pierwszoplanową bohaterką osiedlowych kadrów. Poznając Tarchomin lat 80-tych, poznajemy jednocześnie beztroski świat dziewczynki, której kreatywność w wymyślaniu zabaw na świeżym powietrzu nie miała granic.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykorzystają fragmenty prezentowanych na wystawie zdjęć i stworzą z nich osiedlowy kolaż. Czy w kompozycjach będą dominowały bloki czy drzewa? Czy „wycięte” osiedle upodobni się do znanych współcześnie placów zabaw? No i wreszcie, czy nasza mała bohaterka pozostanie główną postacią tego świata? Jedno jest pewne, technika kolażu nie ma żadnych ograniczeń. Zajęcia prowadzi Anna Wigura. Zapraszamy!

Warsztaty dla rodzin z dziećmi od lat 5. Początek zajęć o godz. 15.00 – ostatni uczestnicy mogą dołączyć do grupy o godz. 15.45! Zapisy na zajęcia: e-mail: anna.wigura@muzeumwarszawy.pl lub tel. 22 518 34 07. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.